Enterosgel

Żel został opracowany w celach pomocniczych leczenia zatruć toksynami, poprawienia mikrobiocenozy, odbudowy nabłonka błon śluzowych i innych tkanek organizmu.

  • Dostępność: Brak na stanie
  • szt.
  • 75,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 48 h.

Zamówienie przesyłamy Pocztą Polską

Produkty z doskonałymi opiniami.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

Enterosgel
Zawiesina do stosowania wewnetrznego
suplement diety

Żel został opracowany w celach pomocniczych leczenia zatruć toksynami, poprawienia mikrobiocenozy, odbudowy nabłonka błon śluzowych i innych tkanek organizmu.

Jest to bezsmakowy, nie posiadający zapachu żel, który dzięki szczególnym właściwościom swej krzemoorganicznej budowy, wchłania i wyprowadza z organizmu najbardziej szkodliwe dla zdrowia substancje.


Pozbawiony efektów ubocznych. Nietoksyczny i chemicznie obojętny. Przeznaczony także do pielęgnacji dzieci powyżej piątego roku życia. Jest nie wchłaniany przez organizm. Po spożyciu, "zbiera" toksyny i szkodliwe substancje, po czym jest wydalany z ciała wraz z przetrawionym pokarmem.

Stosowany w razie problemów trawiennych i jelitowych różnego pochodzenia, w razie problemów z wątrobą, woreczkiem żółciowym, nerkami i problemów skórnych, wpływa korzystnie na mikroflorę jelitową, wspomaga usuwanie alkoholu z krwi.


Wiąże i wyprowadza toksyczne substancje, końcowe produkty metabolizmu: mocznik, kreatyninę, pochodne fenolu i indolu, merkaptany i in. produkty rozpadu białek, aromatyczne węglowodory, ich pochodne, bakteryjne endo- i egzotoksyny, bilirubinę, cholesterol, organiczne rozpuszczalniki i in. przemysłowe substancje trujące oraz inkorporowane radionuklidy.

korzystnie wpływa na przebieg różnych chorób. Można go z powodzeniem stosować w przypadku chorób z dziedziny:

GASTROENTEROLOGII - chroniczne nieżyty żołądka i dwunastnicy, wrzodowa choroba żołądka i dwunastnicy, kolki, nadżerkowo-wrzodowe nieżyty, syndrom podrażnionego jelita.

NEFROLOGII, UROLOGII - odmiedniczkowe zapalenie nerek, zapalenie kłębuszkowe nerek, ostra i chroniczna niewydolność nerek, zapalenie pęcherza moczowego, schorzenia nerek z zaburzeniami przemiany materii, infekcje urologiczne.

HEPATOLOGII - ostre i chroniczne zapalenia wątroby, wirusowe zapalenia wątroby, marskość wątroby, niewydolność wątrobowy, zastój żółci.

ONKOLOGII - detoksykacja podczas podstawowego kursu leczenia – promieniowaniem i chemioterapią, profilaktyka i leczenie syndromu jelitowego.

• STOMATOLOGII - zapalenia jamy ustnej, przyzębica, paradontoza, zapalenia dziąseł, higiena jamy ustnej.

• NARKOLOGII I PSYCHIATRII - ostre i chroniczne zatrucie alkoholowe, zatrucia narkotykami i lekami.

• POŁOŻNICTWA I GINEKOLOGII - toksykozy ciążowe, zaburzenia łożyskowe, ostre i chroniczne wirusowe zapalenia pochwy, bakteryjne i grzybicze
zakażenia.

• CHIRURGII (i urazów) - ropne i septyczne procesy, urazy, przyranne zakażenia, zapalenie otrzewnej, choroba oparzeniowa.

 ALERGOLOGII I DERMATOLOGII - alergia na artykuły spożywcze, skaza, przemieszczone zapalenie skóry, dermatoza, astma oskrzelowa, astmatyczne zapalenie oskrzeli, wągry.

oraz przy:

• REHABILITACJI I PROFILAKTYCE - zmniejszenie poziomu jelitowego i zewnętrznego zakażenia - oczyszczanie przewodu pokarmowego i organizmu, eliminacja radionuklidów, profilaktyka ostrych zakażeń wirusowych. 

 

Nadaje się do detoksykacji organizmu przy dietach odchudzających oraz w leczeniu uzależnień. Chroni organizm przed niepożądanymi skutkami spożycia alkoholu. Istnieje ponad 200 specjalistycznych opracowań medycznych dokumentujących działanie Enterosgelu.

 

Enterosgel ma silne działanie przeciwgrzybiczne (candia, grzybice stóp), likwiduje lub łagodzi łuszczycę, przyspiesza naprawcze i regeneracyjne procesy przy zapalnych i nadżerkowo-wrzodowych procesach przewodu pokarmowego. Łagodzi skutki choroby wrzodowej. Po zastosowaniu Enterosgelu u cierpiących na choroby nerek, lub u osób z powikłaniami związanymi z chroniczną niewydolnością nerek, wyraźnie zmniejsza się kwasica i azocica (wskaźniki kreatyniny i mocznika zmniejszają się odpowiednio - 1,7 i 2,2 razy), odbudowuje się wodorowęglowy potencjał krwi, polepsza się amoniogeneza nerek. W zwalczaniu chronicznego zapalenia pęcherza moczowego wykorzystanie Enterosgelu (przystosowuje się wewnątrz pęcherzowo) przyspiesza kliniczno-laboratoryjną reemisję. Przy zwalczaniu wirusowego zapalenia wątroby daje pozytywny efekt, który przejawia się w poprawie samopoczucia chorych, podwyższeniu apetytu, zmniejszeniu albo zaprzestaniu skórnego swędzenia i słabości, obniżeniu koncentracji bilirubiny i aktywności aminotransferazy, poprawie wskaźników tymolowych. Enterosgel jest także skuteczny przy zwalczaniu atonicznego zapalenia skóry i innych skórnych alergii. Łagodzi bowiem swędzenie i nie pozwala tworzyć się nowym ogniskom zapalnym, wysypce i moknięciom. Stosowany w trakcie grypy i innych ostrych zakażeń wirusowych pozwala bezpiecznie wyleczyć chorobę, średnio w ciągu 2-3 dni i nie dopuścić do niepożądanych komplikacji. Enterosżel ma także zastosowanie w kompleksowej terapii astmy oskrzelowej, gdzie pozwala obniżyć ciężar albo zapobiec zaostrzeniu choroby, zwiększyć długotrwałość okresu pomiędzy atakami, znormalizować wskaźniki immunologiczne, wskaźniki funkcji oddechowych.

Dawkowanie: 1 łyżeczka 3x dziennie

                    dzieci 0,5 łyżeczki 3x dziennie

Opakowanie: 225g