Użytkownicy online: 10
Large_noni-kremo--el

 • Noni plus spa

 • Producent:DR DUDA
 • Kategoria:Skóra, włosy, paznokcie
 • Dostępność: Dostępny

Cena: 19,90 zł
szt.
  Noni Plus SPA
  kremożel noni plus, siarczki dra Dudy.

  Morinda citrifolia jest rośliną stosowaną tradycyjnie na obszarze Pacyfiku , szczególnie Polinezji .
  Znana jest pod kilkoma nazwami : NONI, NONO, NONU, INDIAN MULBERRY ( INDIAŃSKA MORWA ), BAJI TIAN CHEESE FRUIT ( OWOC SEROWY )i NHAU.
  Jest drzewem lub krzewem wysokości 3 - 6 metrów, a jego owoce w stadium pełnej dojrzałości mają " wstrętny zapach i smak ".
  Mikstury z dodatkiem soku z liści są stosowane do leczenia chorób skórnych np grzybicy.
  Sok z niedojrzałych lub zielonych owoców jest stosowany zewnętrznie do leczenia i w celu ulżenia bólowi w przypadku owrzodzenia wokół ust.
  Rozgniecione dojrzałe owoce są stosowane z kolei w przypadkach spękanego i łuszczącego się naskórka stóp i dłoni.
  Hawajczycy tradycyjnie stosują owoc NONI do nacierania zewnętrznego przy różnych stanach chorobowych skóry.
  Sok owoców NONI dodawany jest do innych lekarstw i spożywany w celu oczyszczenia organizmu, szczególnie krwi.
  W badaniach naukowych potwierdzono działanie regenerujące i odbudowujące komórki, usprawniające wchłanianie odżywczych składników mineralnych i usuwanie toksyn z komórek.
  NONI zawiera, m.in. bogaty kompleks witaminowy ( duże ilości witaminy C, beta-karoten (prowitamina A), witamina B1 i B2) oraz biopierwiastki ( żelazo, miedź, magnez, fosfor, cynk, mangan, molibden, sód i potas).
        W zespole kilkuset substancji aktywnych biologicznie zawartych w soku NONI wykazano obecność najważniejszego składnika jakim jest kseronina, wytwarzana w organizmie z prokseroniny dzięki obecności w soku ważnego enzymu - prokseronazy .

       Kseronina występuje w zdrowych komórkach ludzi, roślin i zwierząt, dzięki której mogą odpowiednio przyjmować pożywienie i jednocześnie skutecznie wydalać szkodliwe produkty odpadowe.
  Dzięki temu zachodzi sprawny proces usuwania martwych komórek z ognisk zapalnych, uelastycznia błony komórkowe skóry, reguluje sprężystość i kształt protein skórnych oraz wpływa pozytywnie na wytwarzanie energii w mitochondriach komórkowych.
  Ponadto kseronina bierze udział udział w mechanizmach przeciwzapalnych skóry oraz podnosi odporność przeciw bakteriom i wirusom.
  Ma więc ona wybitne właściwości naprawcze, ponieważ, pomaga komórkom, również skórnym, zwłaszcza słabym i chorym powrócić do normalnej funkcji.
  Dzieje się to dzięki temu, że kseronina ułatwia transport minerałów przez błony komórkowe skóry.
  W ten sposób, poprzez ciągłe odtwarzanie zużytych komórek, kseronina spowalnia proces biologicznego starzenia się skóry ( Anti-Age).

        Druga po kseroninie substancja występująca w soku NONI to skopoletyna która ma własności przeciwutleniacza oraz ma zdolności do rozszerzania naczyń krwionośnych i przeciwzapalne, jak również zmniejsza skłonność do tworzenia się skrzeplin.

        W soku NONI wyizolowano również związki glikozydowe, a wśród nich asperuloside, który zmniejsza retencję wody w stanach zapalnych żylaków ( likwiduje miejscowe żylaki ).

       Bardzo istotnym składnikiem Kremożelu "NONI PLUS SPA" jest woda siarczkowa ze źródła "Zuzanna" z Buska-Zdroju, która oprócz siarczków, wodorosiarczków i wielosiarczków, zawiera w swoim składzie 20 biopierwiastków a wśród nich jony:magnezu, wapnia, sodu, potasu, miedzi, cynku.

        Siarczki działają na skórę keratolitycznie, czyli rozluźniają spoiwa pomiędzy komórkami warstwy naskórka i w ten sposób usuwają martwe komórki. Skóra przestaje być gruba, szorstka i matowa.
  Siarczki spełniają więc rolę peelingu, który stymuluje odnowę komórek głębiej położonych.
  Ponadto siarczki służą również do biosyntezy aminokwasów siarkowych : metioniny i cysteiny, a więc pośrednio glutationu, odgrywającego istotną rolę w ochronie organizmu, w tym również skóry przed wolnymi rodnikami tlenowymi.
  To właśnie wolne rodniki tlenowe uszkadzają błony komórkowe i te uszkodzenia są uszkodzenia za główną przyczynę starzenia się skóry, a glutation, chroni je przed ich niszczącym działaniem. Tak więc glutation odpowiada za regenerację komórek oraz chroni skórę i komórki przed uszkodzeniem ze strony toksyn.

  Biopierwiastki zawarte w wodzie siarczkowej "Zuzanna" po odłożeniu się w skórze w postaci "płaszcza solnego" wchłaniają się powoli, rozszerzają naczynia skórne oraz zwiększają wilgotność i stan napięcia skóry.

  Istotnym składnikiem kremożelu NONI jest olej wiesiołkowy uznany za najbogatsze źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych.
      Obecny w kremożelu olejek różany koi cerę wrażliwą, a zmęczonej i szarej dodaje blasku.
  Zastosowana w kremożelu gliceryna przyciąga wilgoć z powietrza, nawilża naskórek i czyni go miękkim i elastycznym.

  Podsumowanie
  W wyniku współdziałania ze sobą : soku NONI, buskiej wody siarczkowej, oleju wiesiołkowego, oleju różanego, kremożel NONI PLUS posiada następujące własności pielęgnacyjne i przeznaczenie :
  1. Działa przeciwstarzeniowo ( Anti-Age ), intensywnie nawilża, ujędrnia, pielęgnuje i odmładza cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą .
  2. Odżywia i wygładza cerę, oczyszcza naskórek (mini-peeling) i go mineralizuje, powodując wzrost elastyczności skóry, redukuje drobne zmarszczki, zapewnia skórze efekt napięcia jak po liftingu.
  3. Wspomaga naturalne procesy odnowy naskórka, zmniejsza szorstkość skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami tlenowymi ( opóźnia fotostarzenie skóry ), likwiduje objawy zwiotczenia, zmęczenia i stresu skóry.
  Opakowanie: 50g