Użytkownicy online: 4
Large_herbapolis-mi--o--ab-japonski

 • MIŁORZĄB JAPOŃSKI 100g

 • Producent:PPH ASTRON
 • Kategoria:Serce » miażdżyca
 • Dostępność: Dostępny

Cena: 14,00 zł
1 szt.


  Miłorząb japoński (Ginkgo biloba)

   

  Jest długowiecznym drzewem. Już w starożytnych Chinach stosowano jego liście do leczenia wielu chorób: oskrzeli i płuc, demencji starczej, zaburzeń krążenia mózgowego i obwodowego. W liściach miłorzębu wykryto obecność wielu unikatowych czynnych substancji leczniczych. Każda z nich działa na organizm w inny sposób i właśnie dlatego zakres działania leczniczego miło­rzębu jest tak szeroki.

   

  DZIAŁANIE: składniki zawarte w liściach (flawonoidy, terpeny i inne) wyka­zują działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne i uszczelniające naczy­nia kapilarne, działają rozszerzająco na naczynia krwionośne i zmniejszają lepkość krwi, działają antyagregacyjnie, usprawniają krążenie, przyśpieszają przepływ krwi, podnoszą zużycie tlenu i glukozy, hamują zmiany miażdży­cowe, wpływają korzystnie na układ immunologiczny. Poprawiają pamięć, ukrwienie mózgu, obniżają ciśnienie krwi, a zbyt niskie podnoszą - sta­bilizując ciśnienie.

   

  STOSOWANIE: parzyć jak zioła - jedną łyżkę pokruszonych, suszonych liści zalać 1/2 litra wrzącej wody. Pić dwa razy dziennie. Można mieszać z miodem, innymi ziołami, herbatą, hibiskusem, owocem dzikiej róży, owocem głogu. Można zrobić nalewkę alkoholową - 50 gram liści zalać pół litra wódki. Odcedzić po 2 tygodniach - stosować łyżkę stołową raz dziennie.

   

  Masa netto: 100g