Użytkownicy online: 8
Large_koszyczek-rumianku

 • KOSZYCZEK RUMIANKU 50 g

 • Producent:FLOS
 • Kategoria:Higiena jamy ustnej
 • Dostępność: Dostępny

Cena: 5,00 zł
szt.


  Koszyczek rumianku, zioło pojedyncze, (Flos), 50 g

  Znany w medycynie naturalnej od lat rumianek stosuje się powszechnie w stanach zapalnych układu pokarmowego i oddechowego, jamy ustnej i gardła, a także w schorzeniach skóry i w celu poprawy stanu włosów.
  Rumianek działa antybakteryjnie, rozkurczowo i wiatropędnie.
  Można go stosować przy świądzie i zapaleniu pochwy, a także przy hemoroidach. Znajduje zastosowanie również w stanach niepokoju i problemach ze snem.

  Wskazania:

  Doustnie w stanach skurczowych oraz w schorzeniach zapalnych przewodu pokarmowego jako środek przeciwskurczowy i łagodnie przeciwzapalny. Zewnętrznie napar w stanach zapalnych skóry i błon śluzowych, także jamy ustnej i dziąseł, jako ułatwający gojenie.

  Przeciwwskazania:

  Nadwrażliwość na rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae.

  Skład:

  Skład w przeliczeniu na 50 g: Chamomillae anthodium 50 g.

  Dawkowanie:

  Podanie doustne w postaci naparu: 1 czubatą łyżeczkę od herbaty koszyczku rumianku (ok. 3 g) zalać 1 filiżanką wrzącej wody (150 ml), naparzać pod przykryciem 10-15 minut. Przecedzić. Pić po 1 filiżance ciepłego naparu 3-4 razy dziennie pomiędzy posiłkami.Podanie na śluzówkę jamy ustnej i gardła lub skórę: Przygotować napar stosując proporcje 3-10 g (1-4 łyżeczki od herbaty) koszyczku rumianku na 100 ml wody (3/4 filiżanki).

  Uwagi:

  Nie zaleca się stosowania w trakcie ciąży i karmienia piersią.

  Waga: 50 g.