Użytkownicy online: 7
Large_C-fakepath-herbapolis-doppelherz-na-oczy-total

 • Doppelherz aktiv Na oczy Total z DHA i luteiną

 • Producent:QUEISSER PHARMA
 • Kategoria:Wzrok
 • Dostępność: Dostępny

Cena: 24,99 zł
szt.

  Doppelherz aktiv Na oczy Total z DHA i luteiną
  Suplement diety


  Najwyższa dawka omega-3*
  320 mg DHA/EPA
  + 12 mg luteiny krystalicznej
  + 1 mg zeaksantyny
  + Zn+Se+Cu
  +wit. A+C+E+B2  

  Zastosowanie:

  Preparat zawiera pełny zestaw składników odżywiających i chroniących: fotoreceptory siatkówki, soczewkę oka, nerwy wzrokowe, naczynia włosowate.

  Uzupełnianie diety w kwasy omega-3, luteinę z zeaksantyną i antyoksydanty jest zalecane dla osób odczuwających zmęczenie oczu, noszących soczewki kontaktowe, przebywających w suchych pomieszczeniach, palących papierosy, stosujących niezrównoważoną dietę, żyjących w stresie i osób starszych.

  Działanie:

  Preparat zawiera zestaw składników, które odżywiają oczy i wspomagają ich naturalne mechanizmy obronne:
  •    najwyższą dawkę kwasów omega–3: DHA+EPA (320 mg)
  •    zwiększoną dawkę luteiny krystalicznej i zeaksantyny (razem 13 mg)
  •    witaminy i składniki mineralne o korzystnym wpływie ochronnym na komórki oka.

  DHA to najcenniejszy z kwasów omega-3 ; w największej koncentracji występuje w mózgu i oku. W receptorach siatkówki oka jest jednym z ważniejszych elementów budulcowych błon fotoreceptorów. Obecność DHA w błonach komórek receptorowych jest warunkiem prawidłowego przebiegu procesów widzenia, a jednocześnie chroni te komórki przed uszkodzeniami. DHA odpowiada za przekazywanie impulsów miedzy komórkami nerwowymi (poprzez neuromediatory) i ochronę komórek przed apoptozą (zaprogramowaną śmiercią). Kwasy EPA występują naturalnie w oleju rybim razem z DHA i są w wątrobie przekształcane do DHA.

  Luteina i zeaksantyna są naturalnymi barwnikami występującymi w plamce żółtej oka, najbardziej wrażliwym miejscu siatkówki. Pełnią funkcję filtra chroniącego siatkówkę przed szkodliwym promieniowaniem UV, co pozwala na zachowanie pełnej sprawności aparatu wzroku. Luteina i zeaksantyna gromadzą się również w soczewce oka, chroniąc ją przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, szczególnie nasilonym po 40 roku życia.

  Witamina A jest niezbędna dla widzenia przy słabym oświetleniu. Razem z witaminą B2 wpływa na utrzymanie prawidłowego wzroku. Cynk, selen, miedź oraz witaminy C i E należą do silnych przeciwutleniaczy; chronią siatkówkę i soczewkę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

  Skład:

  Olej z ryb morskich (o zaw. min. 55% kwasów tłuszczowych DHA/EPA i 10% innych kwasów omega-3), żelatyna (otoczka kapsułki), kwas L-askorbinowy (wit. C), glicerol (subst. utrzymująca wilgotność), luteina krystaliczna z kwiatów aksamitki, mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (emulgator), sorbitol (składnik otoczki), lecytyna sojowa, DL-alfa-tokoferol (wit. E), tlenek cynku (źródło cynku), zeaksantyna z kwiatów aksamitki, dwutlenek tytanu i kompleks miedziowy chlorofiliny (barwniki), ryboflawina (wit. B2), siarczan miedzi (źródło miedzi), koncentrat retinolu (wit. A), selenian sodu (źródło selenu).

  Informacja dla chorych na cukrzycę:
  nie zawiera cukru.

  Wartość energetyczna 1 kapsułki:
  8 kcal / 33 kJ

  Masa 1 kapsułki:
  1,26 g.

  Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:

    Ilość
  % ZDS*
  olej z ryb morskich
  580 mg
  -
  (w tym min. 55% kwasów
  omega-3  typu DHA/EPA)
  (320 mg) -
  luteina krystaliczna
  12 mg
  -
  zeaksantyna
  1 mg
  -
  witamina A
  400 μg
  50%
  witamina C
  120 mg
   150%
  witamina E
  12 mg
   100%
  witamina B2
  1,4 mg
   100%
  cynk
  10 mg
   100%
  miedź
  500 μg
   50%
  selen
  55 μg
   100%
  *  % zalecanego dziennego spożycia (dotyczy witamin i skł. mineralnych)

  Sposób użycia:

  Zażywać 1 kapsułkę dziennie po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.

  Suplementy diety nie mogą być stosowane w zastępstwie zróżnicowanej diety. Zaleca się stosowanie zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze do 25oC.
                 
  Opakowanie: 30 kapsułek