Użytkownicy online: 6
Large_C-fakepath-bioflax


Cena: 7,00 zł
szt.
  Bioflax len mielony


  Len mielony zawiera rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik pokarmowy, białko, lignany, kwas fenolowy, flawonoidy, lecytynę, makro- i mikroelementy, witaminy grupy B i witaminę E.

  Błonnik lnu mielonego zawiera około 30% łatwo pęczniejących, żelujących w wodzie śluzów. Osłanają one łagodzącym żelem ściany przewodu pokarmowego, chroniąc je przed podrażnieniami i działaniem szkodliwych czynników.

  Lignany, kwas fenolowy i flawonoidy mają działanie antyoksydacyjne, chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Antyoksydanty te są wkomponowane w strukturę błonnika lnianego i są znim powiązane, co dodatkowo wzmacnia działanie lnu mielonego.

  Białko lnu jest jednym z najbardziej wartościowych biologicznie białek roslinnych. Jest lekkostrawne i bogate w aminokwasy egzogenne czyli niezbędne, których ustrój człowieka nie wytwarza i dlatego muszą byc dostarczane z pożywieniem.

  Len mielony zawiera mniej tłuszczu niż tradycyjne siemię lnu, dzięki czemu jest znacznie mniej kaloryczny i pozbawiony oleistego smaku.

  Sposób użycia: 1 łyzeczke lnu zalać około 1/2 szklanki gorącej wody

  Opakowanie: 220g + 220g